Telefon kontaktowy

Mrongowiusza 7 - 604-21-60-31

Zostaw swój numer

Oddzwonimy do Ciebie

Powrót

Wrastające paznokcie

Gwarantujemy poprawę estetyki Twoich paznokci z troską o zdrowie i długotrwały efekt. Stosujemy zabiegi i produkty, niepowodujące żadnych efektów ubocznych w dłuższym czasie.

Bezpieczna i bezbolesna terapia wrastającego paznokcia

Podolog po przyjrzeniu się płytce paznokcia zaproponuje Państwu odpowiedni materiał medyczny, dzięki któremu Twoje stopy będą wyglądały estetycznie i zdrowo. Najbardziej popularna i skuteczna metoda do tego zabiegu to metoda korekcji wrastających paznokci Kostką Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Innowacyjne narzędzie medyczne stworzone od podstaw przez Adriana Arkadę. To opatentowany, polski wynalazek, który umożliwia bezpieczne i skuteczne wyleczenie problemu wrastających paznokci. Pozwala na przeprowadzenie zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu oraz natychmiastowy efekt wizualny. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny – w przypadku kobiet, w większości przeprowadzonych zabiegów możliwe jest zdobienie lub malowanie płytki paznokcia. 

Metoda Arkady i jego Kostka zdobywa uznanie na świecie, a w Polsce znajdziemy coraz więcej zwolenników tej metody. Owocuje to coraz szerszym wachlarzem możliwości, w których cierpiący pacjent może pozbyć się dolegliwości związanych z wrastającym paznokciem podczas pierwszej wizyty.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Wyprowadzać wrastający paznokieć możemy w wielu przypadkach: gdy odczuwamy ból przy chodzeniu i nacisku na płytkę, gdy wyraźnie widzimy że paznokieć zagina się w dół w stronę bocznej części łożyska, kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces wyprowadzania  płytki paznokcia na prawidłowy tor wzrostu, tym łatwiej i szybciej będzie można uzyskac pożądane efekty.

Prognoza podologiczna

Współczesna technologia pozwala na korektę wrastającej  płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany, odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawić problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadomowa pielęgnacja pozwolą  uporać się z problemem raz na zawsze. Niezbędna jest jednak regularna kontrola i opieka podologiczna jeszcze długi czas po uzyskaniu efektów. W najtrudniejszych przypadkach, po zastosowaniu terapii polecamy plastyke wałów paznokciowych. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza.

Czas terapii

Juz podczas pierwszej wizyty pacjent odczuwa wyraźną ulgę. Paznokieć przestaje uciskać na tkanki i nie sprawia bólu przy chodzeniu czy nacisku. Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak zabiegi i preparaty, które przyśpieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem oraz ponownym wrastaniem płytki w łożysko. U części pacjentów po kilku tygodniach lub miesiącach należy wykonać kolejny zabieg utrwalający efekty.

Zdjęcia przed i po